Створення умов для розвитку сімей бджіл. Початок пасічного сезону

Створення умов для розвитку сімей бджіл. Чим більше бджіл матиме сім'я в період медозбору, тим краще вона його використає. Нині основу кормової бази бджільництва в республіці становлять ентомофільні сільськогосподарські культури. Зібрати багато меду з них можуть лише сім'ї з великою кількістю робочих бджіл (не менше 4—5 кг). Однією з основних причин низької продуктивності багатьох пасік є слабкі сім'ї. В першу чергу бджоли недостатньо нарощуються весною. Потрібно управляти розвитком сімей. Часто останні набирають найбільшої сили, коли медозбір закінчується.


Головне навесні — створити умови для швидкого розвитку сімей незалежно від погоди. Основою інтенсивного вирощування розплоду в цей період е тепле гніздо, достатня кількість корму і наявність плодючої матки. Та нішо так не посилює розвиток сімей, як надходження у вулик свіжого пилку й нектару. Якщо бджоли весною позбавлені нього, їх необхідно вивезти в ліс.

 

Ріст сімей значною мірою залежить від тривалості життя бджіл, які перезимували. Адже кожна з них здатна ви-) годувати, принаймні, одну личинку. Треба запобігти швид-п кому розгубленню старих, бджіл весною. Для розплоду в W   гнізді потрібна висока температура (34—35°С). Щоб не досить сильні сім'ї краще розвивалися, їх до-7 цільно поселяти по дві у вулику, розділеному перегородкою з тонкої фанери.


Годуючи личинок, бджоли вживають багато води. Шукаючи її в холодну погоду, вони масово гинуть. Тому дуже корисно обладнати на пасіці напувалку з підігрівом води. Ще кращі результати дають невеликі, ящички-годівниці, які навішують ззовні на верхні льотки. Ранньою весною в них наливають воду, а пізніше —сироп, не охолоджуючи гнізд.


Інтенсивність відкладання яєць маткою залежить від запасів корму в гнізді. Навіть маючи 4 кг меду, сім'я го-лодує і вигодовує мало розплоду. В період весняного розвитку в гнізді повинно бути щонайменше 8—10 кг квітко-^  вого меду та 1—2 рамки перги. В крайньому випадку сім'ї J^регулярно підгодовують цукровим сиропом.


Стежать, щоб матки весь час мали вільні комірки для відкладання яєць. У першій половині весни при потребі розширення гнізда використовують коричневі та світло-коричневі стільники без трутневих і витягнутих комірок. Вони тепліші й швидко освоюються бджолами. Ставлять їх перед першою або після останньої рамки з росплодом. Більш охоче бджоли переходять на стільники, збризкувані сиропом. Піздніше стільники краще розміщувати всередини гнізда, бо скраю вони забиватимуся пергою. Нині використовують також світлі стільники. Доцільно ставити маломедні рамки. Мед перед цим розпечатують. Якщо він закрістализувався, збризкують водою.

 

необхідно давати рамки JBBOJUJJHOFO. a_ також воскобудІШіІ рамки для '66p6rtb6Hj) вар_оатоз_о_м1_Вцей час потрібно поставити на вати добру бджолину~сІм!ю. Зваждиочи^п_що-денно в кіншдшї. Стежать за станом медозбору.
У міру~росту ^ґм^еи^га"!^ стало му Іютсшггнні збільшують льотки, щоб не викликати задухи в гніздах і не відволікати бджіл. Ширина льотків повинна відповідати силі сімей, інтенсивності льоту бджіл.


Відбудова стільників. Достатня зябезп<прн«>ть Дд-атігц.-дих сімей добрими стільниками —одна з головних умов виспкппргіяуктивного   бджільництва.   Нестача   стільників для розширення гні.чп отримує відкладання яєць маткою JJTJ/'T.РІМ'Ї, дкя внаслідок цього погано розвивається [лди-нпг.ить цзло меду. Особл^о це відчувається nifj час головного медозбору. Тому на пасіках слід приділяти-серйоздц-уаагу. відбудові стільників.


Велике значення має якість стільника. Погано відбудований, з великою кількістю трутневих, перехідних і витягнутих Комірок, стільник не придатний для відкладання яєць маткою, сприяє лише розмноженню трутнів. Якість стільника залежить від багатьох причин, особливо від того, як збита рамка. Вона повинна мати прямі кути, бути без перекосів. Добре збити її можна тільки за допомогою спеціального лекала. Сучасне бджільництво переважно кочове. Отже, стільники не повинні обриватись у вуликах при транспортуванні, відкачуванні меду, для цього натягують на рамку 435x300 мм 4 дротини (див. рисунок 7).

Верхня дротина знаходиться на відстані 15—20 мм від верхнього бруска рамки, нижня — 40 мм від нижньої планки. Решта — приблизно на однаковій відстані одна від одної. Бічні планки розмічають за допомогою попередньо виготовленого шаблона. Отвори можна просвердлювати невеликою дрелькою з діаметром свердла не більше 2 мм. Лист вощини обрізують так, щоб просвіт між ним і бічною планкою становив 2—3 мм, знизу — 5—6 мм.


Найміцніше прикріплюється вощина до дротини рамки під дією електронавощувачів з вихідною напругою струму 6—9 В. Тривалість розігрівання дротини для надійного впаювання визначають дослідним шляхом. Для правильної відбудови стільників вулики встановлюють за ватерпасом. Бджоли добре будують вощину, розміщену між рамками з відкритим розплодом. За сезон сім'я може відбудувати не менше 10 стільників. Та основну кількість їх слід відбудовувати, використовуючи медозбір з садів, ріпаку, еспарцету тощо, Ііе відволікаючи на це бджіл від головного медозбору.Размещено 09.12.2018Сайт Садовник дома - это рекомендации и советы фермерам, информация по ведению огородничества, садоводства, виноградарства. обслуживание агротехники / 2017-2019