Інвентар для пересилання маток

Інвентар для пересилання маток. Для цього використовують пересильну маточну кліточку — прямокутний брусок товщиною 20, довжиною 100 і шириною 35 мм, в якому висвердлюють три заглиблення: два — для розміщення матки і супроводжуючих бджіл, одне — кормове, яке заповнюють канді. Кормове відділення з'єднується з двома іншими проходом висотою 10 мм. Збоку пересильна кліточка має вентиляційну щілину по всій довжині, зверху закрита фотоплівкою, з якої знято емульсійний шар, і диктовою кришкою. Для пересилання окремі кліточки збивають в секції залежно від кількості замовлених маток.


Крім спеціального, кожна пасіка повинна мати інвентар загального призначення.


Водонапувалка для бджіл складається з бака для води з краном, яким регулюють подачу води, і дошки довжиною 2—3 м з канавками. Одну поздовжню канавку роблять глибиною 10 м, останні (поперечні) — глибиною 20—ЗО мм залежно від товщини дошки. Поперечні канавки роблять на відстані 10 см одна від одної. Дошку монтують похило від бака. Стікаючи по поздовжній канавці, вода поступово наповнить більш глибокі поперечні канавки, і бджоли будуть брати з них воду навіть тоді, коли надходження її з бака припиниться. Така будова дошки водонапувалки має значні переваги перед дошкою із зигзагоподібною канавкою, на якій вода зникає відразу, як тільки вона перестає надходити з бака.


Ваги контрольного вулика застосовують для контролю за станом медозбору. Найбільш зручними є ваги ВП-150 Ш13. Над ними роблять навіс для захисту від опадів.


Пасічний візок призначений для перевезення вуликів та різного інвентаря в межах пасічного точка. Складається з металевої платформи з поручнями і трьох коліс, двоє з яких велосипедні.


Вантажний моторолер використовують при виконанні різних робіт на пасічному точку та обслуговуванні пасіки
на кочівлі.


Паяльну лампу використовують для дезинфекції вуликів та інвентаря.


Термометр і психрометр — прилади, необхідні для вимірювання температури і вологості повітря у зимівнику та на пасіці.
Інвентар для боротьби з хворобами бджіл. До нього належать термічна камера для обробки бджіл при захворюванні їх на вароатоз, розбризкувач типу «Росинка», димар з подовженим носиком.


Термокамера «Нектар», яку виготовляє Харківський завод «Радіореле», обладнана електротешювентилятором і електричним терморегулятором. Щвидко нагрівається до потрібної температури, яка автоматично підтримується в заданому режимі. Термокамера має дві касети і воронку для завантаження бджіл. У процесі обробки бджіл касета в термокамері за допомогою електромотора та спеціального пристрою повільно обертається і через певні проміжки струшується, чим запобігає запарюванню бджіл при їх скупченні.


Бджіл у термокамері «Нектар» обробляють 12—1.5 хв при температурі 47—48 °С. За цим же принципом працюють багато камер інших конструкцій.


Обприскувач «Росинка» призначений для обприскування бджіл лікувальними засобами проти вароатозу — розчином щавлевої або молочної кислоти, проти гнильцевих хвороб — розчинами антибіотиків.


Димар лікувальний з подовженим носиком.
Застосовують при спалюванні лікувальних засобів, зокрема фено-тіазину.
Пилко вловлювач — пристосування для збирання пилку бджолами. Призначений для відбирання обніжжя з задніх ніжок бджіл при проході їх у вулик через решітку з круглими отворами діаметром 5 мм. Зняте обніжжя через, горизонтальну решітку з поздовжніми отворами шириною 4 мм, довжиною 10—15 мм падає в приймач пилку, закріплений у нижній частині решітки.


Для полегшення проходу бджіл біля кожного ряду отворів приймальної решітки припаюють решітку типу стелаж. Вона має вигляд поличок шириною 5 мм, які прикріплюють з обох боків вхідної решітки. Чіпляючись ніжками за цю своєрідну, прилітку, бджоли легко проходять через пщіковловлювач.


У конструкції пилковловлювача передбачені бокові отвори з рухомими пластинками для вильоту трутнів.Размещено 10.11.2018Сайт Садовник дома - это рекомендации и советы фермерам, информация по ведению огородничества, садоводства, виноградарства. обслуживание агротехники / 2017-2019