Початок пасічного сезону. весняні роботи на пасіці

З виставленням вуликів із зимівника або після першого весняного обльоту (коли бджоли зимували надворі) розпочинається пасічний сезон.


«Весняний день рік годує» — існує прислів'я. Воно стосується і бджільництва. Від результатів роботи на пасіці у весняний період великою мірою залежать результати усього сезону. Зусилля пасічника в цей час спрямовані на усунення негативних наслідків зимівлі, створення умов для нарощування сильних сімей, відбудови достатньої кількості стільників та ін.

 

Підготовка до сезону. Все необхідне для успішної роботи весною та влітку підготовляють заздалегідь, коли бджоли перебувають у стані зимового спокою. Ремонтують старі або купують нові вулики, заготовляють деталі рамок, дріт, вощину, засоби боротьби проти захворювань бджіл, пасічні журнали, інвентар, утеплення для гнізд. Готують рамки та натягують на них дріт.


З наближенням весни бджоли потребують більше уваги. Основне — не допустити загибелі сімей. Пасіку починають відвідувати частіше. Стан сімей визначають за характером гулу, наявністю мертвих бджіл біля льотків.
У гніздах в цей час з'являється розплід, бджоли легко збуджуються, їхні кишечники переповнені. Особливо неспокійно в тих сім'ях, де мед закристалізувався або має домішки паді (про це свідчать крупинки цукру ня дні вулика серед підмору. Таким сіміям необхідно давати воду. Стежать, щоб в зимівниках температура не перевищувала 4—6 °С. Для цього використовують всі вентиляційні отвори. Якщо температуру не вдається знизити, бджіл виносять надвір незалежно від погоди.


Необхідно завчасно підготовити пасічний точок. Наметені кучугури снігу розкидають вручну, а на великих пасіках— бульдозером. Сніг посипають попелом або мінеральними добривами, від чого він швидше тане. При можливості його вивозять. Калюжі, щоб бджоли не топились, прикривають тонким шаром соломи. Перевіряють надійність залишених з осені кілочків або підставок під вулики.


У затишному сонячному місці обладнують напувалку для бджіл. Перед виставленням вуликів у теплому приміщенні нагрівають певну кількість рамок з медом. Ними можна буде забезпечити виявлені голодні сім'ї.


Винесення вуликів із зимівників. Як правило, вулики з бджолами виставляють із зимівника в теплий сонячний день, коли температура повітря у затінку досягає 10— 12 °С. Буває це наприкінці березня — на початку квітня. Невелику кількість вуликів доцільно винести рано-вранці. Тоді бджоли встигнуть добре облетітися в найтеп-ліші години дня. Льотки відкривають не відразу в усіх вуликах, а через один-два, щоб уникнути можливих зльотів і нальотів бджіл.
, ніч бджоли заспощятьсДі , а на другий день облетяться. Для винесення вуликів із зимівників варто залучити дода'Г-кових помічників, щоб виконати цю роботу вчасно й швидко.


Вулики з сімями_бажано ставити на ті ж місця, на яких вони були восени. Чимало бджіл не забуває своє попереднє місце. Крім того, це полегшує обслуговування сімей бджіл (на звичних місцях легше знаходити потрібні сім'ї, запам'ятовувати їхні особливості).


Перед винесенням вуликів з приміщення льотки очищають від мертвих бджіл і закривають, кладуть утеплення, яко воно було зняте на зиму. Вулики зручно нести на вірьовочних носилках. Рухи повинні буди обережними, без струсів й поштовхів. Коли всі сімї будуть розміщені по своїх місцях, а бджоли трохо заспокояться, відкривають льотки. Перед цим до них приєднують прилітні дощечки шириною не менше 20 см. Завдяки їм бджолам, о пролітають, легше потрапити у вулик. Необхідно, щоб на точку вже була обладнана напувалка з теплою водою. При відсутності води на пасіці бджоди будуть шукати її в іншому місці, гинучи у холодну погоду.Размещено 09.12.2018Сайт Садовник дома - это рекомендации и советы фермерам, информация по ведению огородничества, садоводства, виноградарства. обслуживание агротехники / 2017-2019